Oštro postal član Globalnega foruma za razvoj medijev

UREDNIšTVO OšTRA

Organizacija je novembra v svoje vrste sprejela 23 novih članov z vsega sveta.


Globalni forum za razvoj medijev (GFMD) je novembra sprejel 23 novih članov, med katerimi je tudi Oštro. Gre za mednarodno mrežo organizacij za podporo novinarstvu in razvoj medijev.

GFMD več kot 140 organizacijam članicam pomaga pri zbiranju sredstev, med drugim tako, da redno osvežuje seznam razpisov in drugih priložnosti za pridobivanje sredstev. Prav tako vodi podatkovno bazo o donatorskih organizacijah, tem pa svetuje, kako učinkovito podpirati razvoj medijev in novinarstva. Ukvarja se tudi z zagovorništvom v podporo politikam za razvoj medijev.

Novi člani so z vseh celin, kar odseva mednarodno naravo mreže GFMD, so sporočili iz organizacije s sedežem v Belgiji. Dodali so še, da so navdušeni nad širitvijo svoje mreže in tem, da bodo lahko sodelovali z novimi člani pri spodbujanju razvoja medijev in podpiranju novinarstva – kjerkoli po svetu je ogroženo.


Related Stories.

Oštro javno predstavil poslanski del Detektorja premoženja

Oštro javno predstavil poslanski del Detektorja premoženja

Kako skrajna desnica uporablja tiktok za širjenje laži in zarot

Kako skrajna desnica uporablja tiktok za širjenje laži in zarot

Oštro s partnerji proti širjenju dezinformacij o podnebni krizi

Oštro s partnerji proti širjenju dezinformacij o podnebni krizi

Oštru nagrada za izjemno družbeno inovacijo

Oštru nagrada za izjemno družbeno inovacijo

Za svobodo medijev se borimo vsak dan

Za svobodo medijev se borimo vsak dan

Vse najboljše, zeleni planet!

Vse najboljše, zeleni planet!

2026 © Oštro