Katarina Bulatović, novinarka in urednica na Oštru.

Predstavnica Oštra v upravnem odboru društva novinarjev

UREDNIšTVO OšTRA

Novi predsednik društva je Gašper Andrinek, novinar Vala 202 in dosedanji podpredsednik društva.


Na včerajšnji skupščini Društva novinarjev Slovenije (DNS) so navzoči člani izvolili novo vodstvo. Predsednik društva v mandatu 2023–2027 je postal novinar Vala 202 in dosedanji podpredsednik društva Gašper Andrinek. Nasledil je Petro Lesjak Tušek, ki je DNS vodila zadnjih osem let.

V upravnem odboru društva je večina novih obrazov, med njimi je tudi novinarka in urednica na Oštru Katarina Bulatović, poleg nje pa so to še Voranc Vogel (Delo), Anja Intihar (Delo), Petra Marc (TV Slovenija), Sarah Neubauer (N1 Slovenija), Franja Žišt (Večer) in Anja Deučman (Radio Štajerski val). Mojca Zorko (STA), Nika Kunaver (Pop TV) in Nevenka Dobljekar (upokojena), prav tako nove članice upravnega odbora, pa so v njem delovale že v prejšnjem mandatu. 

V novinarsko častno razsodišče je društvo imenovalo pet članov, in sicer Tatjano Pirc (Radio Slovenija), Jureta Tepino (24ur.com), Sonjo Merljak Zdovc (Časoris), Ranko Ivelja (Dnevnik) in Braneta Piana (upokojen), ter kot predstavnika javnosti prof. dr. Igorja Vobiča s fakultete za družbene vede. 

Tričlanski nadzorni odbor sestavljajo Uroš Esih (Delo), Aleš Kocjan (Radio Slovenija) in Borut Mekina (Mladina).


Related Stories.

Oštro javno predstavil poslanski del Detektorja premoženja

Oštro javno predstavil poslanski del Detektorja premoženja

Kako skrajna desnica uporablja tiktok za širjenje laži in zarot

Kako skrajna desnica uporablja tiktok za širjenje laži in zarot

Oštro s partnerji proti širjenju dezinformacij o podnebni krizi

Oštro s partnerji proti širjenju dezinformacij o podnebni krizi

Oštru nagrada za izjemno družbeno inovacijo

Oštru nagrada za izjemno družbeno inovacijo

Za svobodo medijev se borimo vsak dan

Za svobodo medijev se borimo vsak dan

Vse najboljše, zeleni planet!

Vse najboljše, zeleni planet!

2026 © Oštro