Obrambno ministrstvo ne načrtuje ponovne uvedbe naborništva

KATARINA BULATOVIć

Koalicijski partnerji so se zavezali, da bodo v slovenski vojski postopno uvedli naborniški sistem. Služenje vojaškega roka naj bi trajalo šest mesecev.


Stranke vladajoče koalicije so se zavezale k postopni uvedbi naborništva in šestmesečnega vojaškega roka.

Marca lani je državni zbor, tudi s podporo nekaterih koalicijskih poslancev, predlagano uvedbo naborništva zavrnil. Aprila letos pa je ministrstvo za obrambo v vladni postopek vložilo predlog novele zakona o vojaški dolžnosti, po katerem bi lahko državni zbor obvezno služenje vojaškega roka uvedel tudi ob izrednem poslabšanju varnostnega okolja.

Toda na ministrstvu za obrambo glede uvedbe naborništva in šestmesečnega vojaškega roka niso sprejeli konkretnih odločitev. Obljuba je zastala.



Related Stories.

Poslanci sprejeli zakon o dolgotrajni oskrbi

Poslanci sprejeli zakon o dolgotrajni oskrbi

Ministrstvo pripravilo izhodišča za pokojninsko reformo

Ministrstvo pripravilo izhodišča za pokojninsko reformo

DZ potrdil prenos dopolnilnega zavarovanja v obvezno

DZ potrdil prenos dopolnilnega zavarovanja v obvezno

Od septembra brezplačno kosilo za več otrok

Od septembra brezplačno kosilo za več otrok

Predvidena nova presejalna programa za odkrivanje raka

Predvidena nova presejalna programa za odkrivanje raka

Vlada bi informatiko v zdravstvu prenesla na javno podjetje

Vlada bi informatiko v zdravstvu prenesla na javno podjetje

2026 © Oštro