Domovi za starejše do konca mandata ne bodo zgrajeni

ŽANA ERZNOžNIK

Koalicijske stranke so se zavezale, da bodo poskrbele za dokončanje gradnje sedmih domov za starejše, in sicer v Vrtojbi in Osilnici ter še najmanj petih drugih.


Stranke vladajoče koalicije so se zavezale, da bodo poskrbele za dokončanje domov za starejše v Vrtojbi in Osilnici ter še petih novih domov.

Dom v Vrtojbi bo na svoje stroške dokončalo koncesionarsko podjetje Dom upravljanje, kjer pričakujejo, da bodo dela izvedli do konca leta.

Ministrstvo za delo je podpisalo sporazum o dokončanju doma v Osilnici, trenutno zanj pripravljajo dokumentacijo. Po pričakovanju ministrstva bi se prvi stanovalci v osilniški dom lahko vselili konec prihodnjega leta ali v začetku leta 2024.

Na ministrstvu poleg tega načrtujejo še gradnjo petih novih objektov domov za starejše. Med njimi naj bi bil do konca leta končan dom v Črenšovcih.

Do konca mandata trenutne vladne koalicije, ki se bo iztekel 24. aprila, ne bo končana gradnja nobenega od sedmih načrtovanih domov. Obljuba je prelomljena.



Related Stories.

Poslanci sprejeli zakon o dolgotrajni oskrbi

Poslanci sprejeli zakon o dolgotrajni oskrbi

Ministrstvo pripravilo izhodišča za pokojninsko reformo

Ministrstvo pripravilo izhodišča za pokojninsko reformo

DZ potrdil prenos dopolnilnega zavarovanja v obvezno

DZ potrdil prenos dopolnilnega zavarovanja v obvezno

Od septembra brezplačno kosilo za več otrok

Od septembra brezplačno kosilo za več otrok

Predvidena nova presejalna programa za odkrivanje raka

Predvidena nova presejalna programa za odkrivanje raka

Vlada bi informatiko v zdravstvu prenesla na javno podjetje

Vlada bi informatiko v zdravstvu prenesla na javno podjetje

2026 © Oštro