Vajeništvo za zdaj le v srednjih šolah

KATARINA BULATOVIć

Koalicijski partnerji so se zavezali, da bodo uvajali dualni sistem.


Koalicijski partnerji so se zavezali, da bodo v srednjem strokovnem in višjem šolstvu uvedli dualni sistem izobraževanja.

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport je v času prejšnje vlade začelo izvajati vajeniški sistem kot dopolnilo srednjemu poklicnemu in strokovnemu izobraževanju, ne pa tudi višjemu šolstvu.

Na ministrstvu so napovedali, da bo ekspertna skupina, ki jo bodo imenovali do konca marca, izvedla študijo izvedljivosti vajeništva v srednjem in višjem strokovnem izobraževanju.

Obljuba je nedotaknjena.



Related Stories.

Poslanci sprejeli zakon o dolgotrajni oskrbi

Poslanci sprejeli zakon o dolgotrajni oskrbi

Ministrstvo pripravilo izhodišča za pokojninsko reformo

Ministrstvo pripravilo izhodišča za pokojninsko reformo

DZ potrdil prenos dopolnilnega zavarovanja v obvezno

DZ potrdil prenos dopolnilnega zavarovanja v obvezno

Od septembra brezplačno kosilo za več otrok

Od septembra brezplačno kosilo za več otrok

Predvidena nova presejalna programa za odkrivanje raka

Predvidena nova presejalna programa za odkrivanje raka

Vlada bi informatiko v zdravstvu prenesla na javno podjetje

Vlada bi informatiko v zdravstvu prenesla na javno podjetje

2026 © Oštro