Zaradi napačno naslovljene pošte se osebje veleposlaništev ne sestaja

Avtor: Matej Simič

 

TRDITEV

Osebje slovenske in slovaške ambasade se enkrat na mesec sestane, da si izmenja napačno naslovljeno pošto.


OCENA



 
Zaradi prevladujoče elektronske komunikacije število primerov napačno naslovljene pošte upada. Foto: Unsplash

Zaradi prevladujoče elektronske komunikacije število primerov napačno naslovljene pošte upada. Foto: Unsplash

Zavod za izobraževanje Šolt je s svojimi sledilci na instagramu in facebooku delil informacijo, da se osebje slovenske in slovaške ambasade sestaja enkrat na mesec z namenom, da si izmenja napačno naslovljeno pošto. To naj bi se dogajalo zaradi zmede z imenoma držav.

 
Foto: Posnetek zaslona

Foto: Posnetek zaslona

 

Na ministrstvu za zunanje zadeve so pojasnili, da pošto, ki jo slovenska veleposlaništva po svetu prejmejo po pomoti, v najkrajšem možnem času pošljejo pravemu naslovniku oziroma jo vrnejo pošiljatelju.

»To pomeni, da ne čakamo ves mesec, prav tako se zaradi pošte ne sestaja osebje, ampak jo pošljemo na pravi naslov po kurirju oziroma vozniku,« so dodali. Tako določa uredba o upravnem poslovanju.

Sicer pa so na ministrstvu še povedali, da se ne dogaja, da bi naša predstavništva prejemala pošto, naslovljeno na slovaška veleposlaništva.

Poudarili so še, da je napačno naslovljene pošte vse manj zaradi prevladujoče elektronske komunikacije in opuščanja klasičnih poti pošiljanja.

Na zavodu Šolt so pojasnili, da je bil vir njihove objave facebook portala Slavorum, namenjenega slovanskim narodom. Informacijo so uporabili za promocijo jezikovnih tečajev in za razvedrilo sledilcev. Šolt je v svoji objavi vir tudi navedel.

Pri portalu Slavorum pravijo, da so informacijo o izmenjavi pošte prejeli od enega izmed svojih sledilcev. Ko smo jih seznanili z dejstvom, da si zaposleni napačno naslovljene pošte ne izmenjujejo enkrat na mesec, temveč jo na pravi naslov pošljejo po kurirju v najkrajšem možnem času po prejemu pošte, so zapisali: »Haha, torej se to dogaja vsakodnevno? 😅 Še bolj smešno! Hvala za informacijo.«

Osebje slovenskih in slovaških veleposlaništev po svetu se zaradi napačno naslovljene pošte ne sestaja enkrat na mesec. Slovenska predstavništva napačno naslovljeno pošto po kurirju oziroma vozniku vročijo pravemu naslovniku ali jo vrnejo pošiljatelju. Objavi zavoda Šolt v družbenih medijih zato dajemo oznako ne drži.


Ne drzi.png

Ne drži
Objava, o kateri smo na podlagi neodvisne preverbe dejstev ugotovili, da ni resnična. Oznako uporabljamo pri preverjanju izjav in krajših trditev, ki se pojavljajo na družbenih omrežjih in v javnem prostoru, ter za pregled uresničevanja obljub politikov in drugih javnih osebnosti.



 
 

Vsebine Oštro.si sofinancira Ministrstvo za kulturo.