Slovenija se po rasti minimalne plače v EU v zadnjih petih letih uvršča na enajsto mesto, po absolutnem znesku bruto minimalne plače pa na osmo.
Inštitut Paula Ehrlicha, nemška zvezna agencija za cepiva in biozdravila, je na svojem spletnem mestu objavil tabelo vseh stranskih učinkov, ki so se v Nemčiji pojavili po cepljenju z različnimi cepivi proti covidu-19. Ob tem so opozorili, da posameznega stranskega učinka ne gre vzročno povezati s cepljenjem.
Miha Kramli, vodja centra za zdravljenje odvisnosti v novogoriškem zdravstvenem domu, je ocenil, da bodo »verodostojni podatki o nekemičnih zasvojenostih na voljo čez deset let«.
Slovenija lahko po oceni Jureta Vetrška, vodje oddelka za učinkovitost in grajeno okolje na inovacijsko-razvojnem inštitutu, do leta 2060 v 100-odstotnem obsegu preide na obnovljive vire energije, vendar bi bilo za to potrebnega veliko prilagajanja, na primer zmanjšanje porabe.
Sociologinja Jasna Podreka je pojasnila, da so glede na raziskave o intimnopartnerskih umorih glavni vzroki za femicid še vedno močno razširjene patriarhalne vrednote in norme, ki spodbujajo nadvlado moških ter podrejenost žensk.
Sodelovanje javnih šol pri izvajanju projektov, kot je projekt Živa knjižnica, ni nedopustno in ne predstavlja čezmernega posega v pravico staršev, da v skladu s svojim prepričanjem zagotavljajo svojim otrokom versko in moralno vzgojo, je pojasnila asistentka za ustavno pravo na ljubljanski pravni fakulteti Ana Samobor.
Po podatkih portala plač v javnem sektorju se je število zaposlenih od leta 2015 vsak delovni dan povečalo za povprečno 12 oseb. V javnem sektorju je bilo sicer letos zaposlenih 1,1 odstotka več oseb kot lani.
Na nacionalnem inštitutu za javno zdravje so pojasnili, da so dva preboldska učenca na urgenco napotili zaradi dehidracije. Cepljenje proti tetanusu, davici in oslovskemu kašlju te po pojasnilih pediatra ne more povzročiti.
Na ministrstvu za notranje zadeve so pojasnili, da je po evropski uredbi za obravnavo prošnje za mednarodno zaščito odgovorna država, v kateri jo prosilec prvič vloži, države pa morajo obravnavati vsako prošnjo, vloženo na njihovem ozemlju.