Novinarji Oštra so projekt Detektor premoženja začeli le s seznamom ministric in ministrov, nato so devet mesecev obračali kamne, da bi identificirali njihovo premoženje. Člani vlade so se jim prikazovali celo v spanju.
Ob objavi projekta Detektor premoženja smo s predsednikom komisije za preprečevanje korupcije Robertom Šumijem govorili o skopi objavi sprememb premoženja funkcionarjev, pogostih kršitvah pri prijavi premoženja in kadrovski podhranjenosti komisije na področju nadzora.
V Sloveniji nihče razen komisije za preprečevanje korupcije ne ve, kakšno premoženje imajo visoki funkcionarji, in tako denimo ne more oceniti, ali se protizakonito okoriščajo. Ne samo da so podatki skriti pred javnostjo, ampak so zavezanci pri poročanju lahko tudi malomarni. Oštro je zato sklenil, da bo za javnost prižgal luč in v podatkovno-preiskovalnem projektu Detektor premoženja sledil premoženju politikov.
Podatki o spremembah premoženja funkcionarjev so po zakonu javni, toda pravosodno ministrstvo in informacijski pooblaščenec se ne strinjata, katere podatke bi bilo treba objaviti. O interpretaciji zakona bo zdaj v tožbi Oštra odločalo upravno sodišče.
Gerard Ryle, direktor Mednarodnega konzorcija preiskovalnih novinarjev, je usmerjal skupine novinarjev, ki so delali na svetovnih mednarodnih preiskavah, kot sta Panamski in Rajski dokumenti. V pogovoru je povedal, kako se je vse začelo pred natanko desetimi leti.